مقالات پروتارگت

تاریخچه شرکت بی اس ای

شرکت تفنگ سازی بی اس آ یکی از قدیمی‌ترین شرکت های فعال در حوزه‌ی تفنگ و تفنگ بادی می‌باشد که در سال ۱۸۶۱ یعنی در حدود ۱۶۰سال پیش در شهر بیرمنگام انگلیس کار خودش را آغاز کرد.

در سال ۱۸۶۴ اولین قرارداد شرکت بی اس آ برای تامین اسلحه‌های مورد نیاز ارتش، با دولت منعقد شد. از این سال تا سال ۱۹۰۵ شرکت بی اس آ منحصرا برای دولت بریتانیا و چند کشور خارجی سلاح تولید می‌کرد و هیچ گونه بازاریابی مجزا برای محصولات خود نداشت.

شرکت بی اس آ در ابتدای امر با هدف تولید تفنگ های با کیفیت شروع به کار کرد و رفته رفته به عنوان برندی انگلیسی و با کیفیت بالا در سطح جهان شناخته شد. در سال ۱۹۰۵ اولین تفنگ بادی این کارخانه با اسم لینکلن جفری تولید شد و تولید محصولات برند بی اس آ تا به امروز به جز یک برهه‌ی زمانی متوقف نشده است.

در سال ۱۹۰۶ قراردادی با کمیته‌ی جنگ منعقد شد که بر اساس آن شرکت بی اس آ ملزم به تولید ۱۰۰ هزار تفنگ برای این نهاد بود.

در سال ۱۹۰۷ این شرکت انگلیسی توانست ۱۰ هزارمین تفنگ بادی لینکلن جفری را تولید کند. در سال ۱۹۰۹ اولین تبلیغات شرکت بی اس آ برای تفنگ های بادی مسابقاتی و ورزشی آغاز شد و تا سال ۱۹۸۶ نیز ادامه یافت.

سال ۱۹۱۱ بود که این کمپانی تولید انبوه سلاح های شات‌گان را آغاز کرد و در سال ۱۹۱۴ توانست به رکورد تولید ۱۰ هزار سلاح در هفته دست یابد.

شرکت بی اس آ در سال ۱۹۳۳ اولین نسخه از تفنگ های بادی کمرشکن خود را با اسم برک‌داون‌پترن راهی بازار کرد.

در طول جنگ جهانی دوم و از سال ۱۹۳۹ تا ۱۹۴۵، شرکت بی اس آ مسئولیت تولید ۵۰ درصد از سلاح های سبک ارتش بریتانیا را بر عهده داشت که شامل ۱میلیون و ۲۰۰ هزار تفنگ لی انفیلد و بیشتر از ۵۰۰ هزار تفنگ برونینگ بود.

شجاعت و تعهد بی چون و چرای این شرکت در طول جنگ جهانی به هیچ وجه زیر سوال نمی‌رود؛ کارخانه‌ی بی اس آ ۳ مرتبه مورد حمله‌ی هوایی نیرو های دشمن قرار گرفت و در سال ۱۹۴۰، بیش از ۵۳ کارمند جان خود را از دست دادند و حدود ۸۹ نفر دیگر نیز دچار مصدومیت های جدی شدند.

بعد از جنگ جهانی دوم و از سال ۱۹۴۵، تولیدکننده‌ی انگلیسی به معرفی و تولید تفنگ های ابداعی خود پرداخت و مدل های مثل کدت، ایراستوپر، هانتر، مرکوری، اسکورپیون و بوکانیر را راهی بازارهای جهانی کرد.

در سال ۱۹۸۶، شرکت بی اس آ توسط گامو اسپانیا خریداری شد و در همان سال مدل سوپراسپورت را معرفی کرد.

بالاخره در سال ۱۹۹۶ شرکت بی اس آ اولین نسخه از تفنگ های بادی پی سی پی خود را با اسم سوپرتن معرفی کرد. در سال ۱۹۹۹ نسخه‌ی اصلاح شده‌ی آن راهی بازار شد و در همان سال دومین مدل پی سی پی با اسم اسپیتفایر تولید شد.

در سال ۲۰۰۴ از مدل هورنت توسط بی اس آ رونمایی شد که در همان سال موفق به کسب جایزه ی بهترین تفنگ بادی شکاری از مجله‌ی شوتینگ‌تایمز شد.

از سال ۲۰۰۴ تا به امروز شرکت بی اس آ به تولید چندین مدل مختلف پرداخت. در سال ۲۰۱۱ و همزمان با ۱۵۰مین سال تاسیس شرکت، مدل معروف آر۱۰ معرفی شد که یکی از بهترین تفنگ های بادی موجود در بازارهای جهانی می‌باشد.

شرکت بی اس آ همچنان به تولید تفنگ های بادی در آرموری رود می‌پردازد و در راستای سیاست های خود به استخدام مهندسان مجرب برای تولید بهترین تفنگ های بادی می‌پردازد.

یکی از قدیمی ترین شرکت های اسلحه سازی در جهان امروزه به عنوان نماد انگلستان در حوزه تفنگ بادی شناخته می‌شود و با کیفیت چشمگیر خود در بازارهای جهانی فعالیت می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *